„RENDEZ-VOUS Z VIOLETTĄ…”

 

Koncert poświęcony pamięci Violetty Villas. Utwory tej wybitnej polskiej artystki, określanej swego czasu mianem “głosu ery atomowej”, śpiewa Anna Żebrowska. Przy fortepianie Maciej Kieres, ostatni pianista i aranżer Villas, pracujący z nią przez ostatnie kilkanaście lat jej kariery.

„Dlaczego akurat Anna śpiewa ten repertuar? Pomijając, że go zna, że lubi, […] znała się też z Violettą, a zaczęło się to ponad dziesięć lat temu od tego, że w Lewinie koło Kudowy, tam gdzie Violetta wróciła z Warszawy na Dolny Śląsk do swojego rodzinnego domu, wtedy w Lewinie odbył się taki uroczysty koncert na jej przywitanie i na tenże koncert i na parę innych zaprosiła właśnie Anię. W ten sposób w pewnym sensie przygarnęła ją pod swoje skrzydła, więc […] można powiedzieć, że Anna jest częściowo taką artystyczną wychowanką Violetty.” – Maciej Kieres.

Relacja TV Kłodzkiej z drugiego dnia 1. Villas FestiValu zorganizowanego w Kotlinie Kłodzkiej w dniach 04-06.12.2015

https://youtu.be/Qbd23h7foP4

Anna Żebrowska związana jest ze śpiewem od dwudziestu pięciu lat, a od 1998 roku jest wielbicielką talentu i kunsztu wokalnego Violetty Villas. Dodatkowo Anna urodziła się i wychowała w Dusznikach Zdroju – miasteczku sąsiadującym z Lewinem Kłodzkim, gdzie dorastała przyszła gwiazda. Anna miała zaszczyt zaśpiewać piosenkę “Mechaniczna lalka” przy akompaniamencie Macieja Kieresa w koncercie Villas, który odbył się w Lewinie Kłodzkim w lipcu 2000 roku. Tam również Anna osobiście poznała swoją idolkę i miała przyjemność wysłuchać z ust gwiazdy bardzo pozytywnej oceny wykonania oraz umiejętności wokalnych. Przez kilka następnych lat Anna Żebrowska dawała koncerty z repertuarem artystki, zaś obecnie powraca do niego programem artystycznym “Rendez-vous z Violettą…”.

Każdy koncert wykonywany w pełni na żywo i poza muzyką, zawiera ciekawostki na temat Villas, którymi w trakcie koncertu dzieli się Maciej Kieres. Recital jest pełnym szacunku ukłonem w stronę artystki oraz wielbicieli jej bezsprzecznego i niepowtarzalnego talentu.

 

„Legenda musi trwać” – wywiad z Anną Żebrowską na temat recitalu – ZOBACZ

 


08.12.2015, Wrocław, Oratorium Marianum
„List do Matki” wykonany w koncercie Kazimierza Kowalskiego – „W krainie uśmiechu”

https://youtu.be/IHHLBcbG1GQ


14.12.2015, 00:10, Polskie Radio Program I – fragmenty audycji „Muzyka Nocą”.
Prowadzący Kazimierz Kowalski. Prezentacja Anny Żebrowskiej i Macieja Kieresa

https://youtu.be/aBU5fAAJRQU


05.12.2015, 1. Villas FestiVal
„Nie ma miłości bez zazdrości” w wykonaniu Anny Żebrowskiej i Pawła Wenderskiego,
fortepian Maciej Kieres, gitara basowa Bartosz Kieres

https://youtu.be/U_UT0uoQ5I8


07.11.2017, Szczawno Zdrój, Teatr Zdrojowy – fragmenty koncertu:


23.10.2017, wypowiedź słuchaczki I Programu Polskiego Radia na temat Anny Żebrowskiej


REZERWACJA KONCERTÓW, INFORMACJE:

+48 603 710 117

koncerty@annazebrowska.com