SPOTKANIA Z LUDŹMI SZTUKI

Violetta Villas, jedna z największych polskich piosenkarek, zwana „białym krukiem” wokalistyki światowej


Leszek Możdżer – wybitny polski pianista jazzowy


Marcelina Beucher – wybitna sopranistka


piosenkarz Edward Hulewicz (m.in. „Za zdrowie pań”, „Serdeczne życzenia”)


aktorka Krystyna Sienkiewicz (role w filmach m.in.: „Pożegnania”, „Rzeczpospolita Babska”, „Jutro premiera”, „Lekarstwo na miłość”, „Milion za Laurę”, „Rodzina Leśniewskich” oraz w serialach, m.in.: „Mistrz i Małgorzata”, „Graczykowie”, „Na dobre i na złe”, „Egzamin z życia”, i in.)


pianista Szymon Nehring, laureat I nagrody XV Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel-Avivie, finalista XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie


Hanna Banaszak – piosenkarka (m.in. „Pogoda ducha”, „W moim magicznym domu”, „Samba przed rozstaniem”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, „Ja dla pana czasu nie mam”)


Majka Jeżowska – piosenkarka (m.in. „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Dłonie”, „Rytm i melodia”)


Beata Maksymow – judoczka


Krzysztof Ibisz – dziennikarz, prowadzący programy tv, m.in. „Czar par”, „Zostań gwiazdą”, „Życiowa szansa”, „Bar”, „Jak oni śpiewają”, „Taniec z gwiazdami” i in.


Elżbieta Ryl-Górska – śpiewaczka operetkowa (sopran), związana głównie z Operetką Warszawską. Dyplom w klasie śpiewu u Ady Sari uzyskała w 1954 roku. W latach 1954-1982 była solistką Operetki Warszawskiej. Gościnnie śpiewała w Operetce Szczecińskiej, Krakowskiej, Operze Nova i Operze Wrocławskiej. Koncertowała na wielu scenach całego świata, czterokrotnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, wielokrotnie w Niemczech, krajach Beneluxu, krajach byłego Związku Radzieckiego i wielu innych.


Rena Rolska – piosenkarka (m.in. „Złoty pierścionek”, „Na Francuskiej”)


Barbara Nieman-Rachoń – znakomita śpiewaczka operowa, żona Stefana Rachonia.

„To wielka artystka o przebogatym, pięknym głosie. Wiele przedstawień z nią śpiewałem i, pomijając sprawę jej niezwykłej urody, to jeżeli chodzi o barwę głosu – jest to głos klasy światowej. Mogła śpiewać wszystko – od piosenek, po arie operowe i operetkowe. (…) Wachlarz jej możliwości jest bardzo rozległy.” – tak wspomina tę znakomitą śpiewaczkę Wiesław Ochman, jej wieloletni partner sceniczny.

„Gdyby wśród miłośników sztuki operowej rozpisać ankietę na temat, która z polskich śpiewaczek posiada najpiękniejszy głos – z pewnością w ścisłej czołówce laureatek znalazłaby się Barbara Nieman – solistka warszawskiego Teatru Wielkiego. Natura obdarzyła ją szlachetnym w brzmieniu sopranem lirycznym, temperamentem aktorskim oraz urodą, co nie jest rzeczą bez znaczenia we współczesnym teatrze muzycznym.” – napisał Bogusław Kaczyński.


Halina Kowalewska-Mikosa – piosenkarka powojenna


Barbara Kicińska-Kamińska – piosenkarka powojenna